Zimowe wzmocnienia!

Z ogromną przyjemnością możemy ogłosić, że zimowe okienko transferowe było dla nas bardzo owocne. Dołączyło do nas aż 8 nowych zawodników, praktycznie każdy z papierami do gry na wyższym poziomie rozgrywkowym.

Ponieważ jednak wczoraj zapowiedzieliśmy jedną prawdziwą bombę transferową, dziś czas wywiązać się z danego słowa. Spójrzcie proszę na pierwszego zawodnika z góry:

- Andrzej Korytek – obrońca/pomocnik - 23l. - 212 meczów, 14415 min., 18 bramek – Koro, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał właśnie na Bielanach, gdy w wieku 15 lat zadebiutował w pierwszej drużynie trzecioligowej Ślęzy Wrocław, to od tamtej pory nie grał na niższym poziomie rozgrywkowym. Oprócz Ślęzy reprezentował także barwy Piasta Żmigród oraz – przez ostatnie trzy lata – Foto Higieny Błyskawicy Gać, której został nawet kapitanem. Ponad 150 meczów i prawie 8 lat gry w 3. lidze. Jakieś pytania? Witamy w domu!

- Radosław Karasek - pomocnik - 29l. - 178 meczów, 14899 min., 107 bramek – Karas to dobrze znany nam rywal z Jaszowic, który grał z naszą imienniczką nawet w lidze okręgowej. Duże doświadczenie, duża klasa i duże wzmocnienie środka pola. No i świetny strzał z dystansu.

- Dominik Ostrowski - obrońca - 28l. - 154 mecze, 12119 min., 8 bramek – Ostry tak jak Karas zawitał do nas z Jaszowic, gdzie również minuty zbierał nawet w lidze okręgowej. W Polonii stanowić będzie o sile boków obrony, szczególnie biorąc pod uwagę tak ułożoną lewą nogę.

- Bartłomiej Jankowski - obrońca - 32l. - 123 mecze, 8903 min., 8 bramek – Janko to prawdziwy piłkarski obieżyświat – Polonia jest już jego 13 klubem po m.in. KS Żórawinie, Zachodzie Sobótka czy Orle Sadowice (każdy z ligi okręgowej). Przychodzi do nas z Boru Oborniki Śląskie wzmacniając środek obrony i liczymy, że zadomowi się w klubie na dłużej.

- Rafał Serwa - napastnik - 31l. - 81 meczów, 5712 min., 44 bramki – Rafał razem z Janko przychodzi do nas z Boru, wzmacniając napad Polonii. Większość minut zaliczył w A-klasowym Błysku Kuźniczysko, gdzie regularnie wpisywał się na listę strzelców.

- Maciej Sobczak - pomocnik - 30l. - 183 mecze, 10194 min., 17 bramki – Maciek przychodzi do nas z okręgowego Parasola, ale ma za sobą liczne występy choćby w warszawskiej A-klasie, podkarpackiej IV lidze czy rzeszowskiej klasie okręgowej.

- Adrian Piasecki - obrońca - 27l. - 82 mecze, 5782 min., 2 bramki – Adrian również przychodzi do nas z Parasola walcząc o miejsce w składzie na prawej obronie. W klasie okręgowej grał jeszcze w barwach Olimpii Oleśnica.

- Damian Karczewski – pomocnik - 27l. - 134 mecze, 10726 min., 53 bramki – Damian tak naprawdę wraca do Polonii z 1,5 rocznego wypożyczenia i trzeba przyznać, że jesteśmy z tego bardziej niż zadowoleni. W naszym pierwszym sezonie w A-klasie zdobył dla nas więcej niż kilkanaście punktów i każdy wie, że na kilku metrach nie od niego szybszych w zespole!

Już w poprzedniej rundzie rywalizacja o pierwszy skład była zacięta, teraz jednak wznosimy się na kolejny poziom! Czas pokazać tę jakość na boisku!