Pierwszy młodzieżowy obóz sportowy

Już od ponad roku jako klub staramy się nie tylko umożliwiać grę w drużynach seniorskich Polonii Bielany, ale także kształcić nowe pokolenie piłkarzy. Choć pandemia pokrzyżowała drużynie trampkarzy start w drugiej rundzie rozgrywek ligowych, to pomysł trenera Jakuba Pięty zorganizowania obozu piłkarskiego dla polonijnej młodzieży udało się zrealizować! I tak w drugim tygodniu sierpnia młodzieżowa drużyna Polonii udała się na pierwszy w historii klubu obóz sportowy.

Miejscem, gdzie przez ponad tydzień trenował nasz zespół były Ząbkowice Śląskie. Do dyspozycji zawodników oraz trenerów był świetny kompleks sportowy wyposażony w boiska naturalne, sztuczne oraz halę i basen. Harmonogram każdego dnia składał się z co najmniej dwóch treningów piłkarskich, podczas których szlifowaliśmy formę na nadchodzący sezon piłkarski. W planie dnia, oprócz treningu, przewidziana była także połączona ze świetną zabawą regeneracja na basenie "Słoneczny Park". Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak liga obozowa, która odbywała się codziennie wieczorem i miała charakter meczu piłkarskiego. Zawodnicy co wieczór występowali w innym zestawieniu, by na koniec obozu trenerzy mogli wybrać oraz nagrodzić najlepszego zawodnika ligi, króla strzelców oraz najlepszego bramkarza.

Uczestnicy obozu nie mogli nie narzekać na monotonię, bowiem oprócz wspomnianych atrakcji, obóz udało się urozmaicić innymi ciekawymi wydarzeniami. W trzeci dzień obozu zawodnicy uczestniczyli w testach motorycznych zorganizowanych przez firmę "Czas Reakcji Fitlight Polska", podczas których mogli sprawdzić i porównać na tle innych zawodników swoją szybkość i zwinność. Na półmetku obozu zmierzyliśmy się także z drużyną Ząbkowic Śląskich. Rozgrywany w trudnych warunkach mecz zakończył się wynikiem 3:3. Mimo upalnej pogody, dzięki zaangażowaniu zawodników, widowisko stało na wysokim poziomie, za co graczom obu drużyn należą się wielkie brawa. W piąty dzień obozu wybraliśmy się natomiast do Barda na spływ pontonowy, podczas którego nie mogło zabraknąć rywalizacji – wyścigu do mety. Dla uczestników było to ciekawe urozmaicenie wyjazdu i test na pracę zespołową, której wymagało efektywne manewrowanie pontonem. Przedostatni dzień wyjazdu to z kolei zwiedzanie Ząbkowic Śląskich. Na początku odbyliśmy ciekawą podróż śladami Frankensteina. Podczas wycieczki poznaliśmy historię Ząbkowic dzięki której dowiedzieliśmy się kim był dr Frankenstein oraz dlaczego kojarzony jest z tą miejscowością. Na koniec weszliśmy także na krzywą wieżę.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy wrócili z wyjazdu tak samo zadowoleni i uśmiechnięci jak trenerzy. Obóz był idealną okazją rozwinięcia umiejętności piłkarskich, poznania kolegów z drużyny oraz nawiązania nowych wartościowych relacji między uczestnikami, ale także kadrą. Na pewno będziemy organizować kolejne w najbliższym czasie, szczególnie że formuła obozu okazała się udana nawet w obliczu konieczności zachowywania wymogów sanitarnych. Mamy nadzieję, że młodzieży się podobało i że następnym razem pojedziemy jeszcze większym gronem!